Titanyum Diz Protezi Fiyatları

blank

Titanyum Diz Protezi Fiyatları

Protez cerrahisinde yaşanan gelişmeler protez çeşitlerinde de birçok yeniliğe olanak tanımıştır. Hastalar genellikle diz kireçlenmesi rahatsızlığı ya da travmalara bağlı olarak dizlerinde meydana gelen hasarı, ağrı ve acıyı azaltmak amacıyla diz protezine başvurmaktadır. Gençlerde de diz rahatsızlıklarına yaygın olarak rastlanılmaktadır.

Kişilerin günlük yaşamlarına geri dönmeleri, acısız bir şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için protez cerrahi yöntemleri kullanılmaktadır. Kullanılan protez cerrahisi yöntemleri belirli maddeleri içerisinde barındırmaktadır. Titanyum, protez cerrahisinde yaygın olarak kullanılan maddeler arasında yer almaktadır. Maddelerin insan vücuduna uyum sağlaması son derece kolaydır. Metnin devamında titanyum diz protezi nedir, avantajları nelerdir? Titanyum diz protezi fiyatları gibi merak edilen soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Günümüzde gerçekleştirilen geleneksel yöntemler ile diz protezi ameliyatı, protezi kemiğe tutturmak için kemik çimentosu kullanılarak uygulanmaktadır. Bu yöntemde 15 – 20 yıl sonra çimentonun bozulabileceği, protezin kemikten çıkma durumunun yaşanabileceği görülmektedir. Diz problemlerindeki yaşanan rahatsızlıklar artık sadece ileri yaşlardaki hastalarda hemen hemen herkes de görülmektedir.

Titanyum Diz Protezi Nedir?

titanyum-diz-protezi-fiyatlari

Son teknolojiler ile üretilen titanyum diz protezi; kemiğe benzer gözenekli bir yapının oluşmasına olanak tanımaktadır. Titanyum maddesi, hem makro hem de mimari açıdan kemik yapısına benzemektedir. Madde, değişken gözenekli biyomekanik özelliklere sahiptir. Biyomekanik özellikler sayesinde hastanın kemiğinin gözenekli titanyum protez içerisinde büyümesine ve baskıya direnmesine olanak sağlamaktadır. Diz protezleri, insan vücuduna zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Protezler, kişinin vücuduna uyum sağlayacak şekilde titanyum, krom, kobalt kaplama gibi maddelerden imal edilmektedir.

 

Titanyum Diz Protezi Avantajları Nelerdir?

Çeşitli nedenlerden dolayı diz protezi ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler, ameliyat sonrası diz problemlerinden kurtulmaktadır. Diz protezi, hastanın diz ağrılarının dinmediği durumlarda hekimin gerekli kontrolü yapması ardından başvurulan cerrahi bir işlemdir. Diz protezi ameliyatı öncesi hastaya diz ağrılarını gidermek amacıyla ağrı giderici ilaçlar, fizik tedavi egzersizleri uygulanmaktadır. Hastanın ağrı ve acısının dinmediği durumda diz protezi ameliyatı uygulanmaktadır. Diz protezi ameliyatında dize uygulanacak protez çeşitleri de farklılık göstermektedir.

Protez ameliyatlarında hastaya total diz protezi diğer adıyla tam diz protezi veya yarım diz protezi uygulanmaktadır. Diz protezi tipleri de kendi içerisinde ayrışmaktadır. Hastaya uygulanacak protezlerin temel amacı aşınmış olan diz eklemi yüzeylerinin özel parçalar ile kaplanarak dizin görevini yerine getirmesidir.

Titanyum Diz Protezi Fiyatları

Genç ve ileri yaşlarda hastalarda meydana gelen diz problemleri günlük yaşamımızı olumsuz etkilemektedir. İleri yaşlardaki hastalar da diz kireçlenmeleri yaygın olarak görülmektedir. Gençlerde ise diz problemlerine neden olan en büyük etkenler travma sonucu meydana gelen yaralanmalardır. Diz protezi ameliyatı geçiren hastalar, günlük yaşamlarına ağrısız ve acısız olarak devam edebilmektedir. Protez ameliyatı olmayı düşünen hastalar protezin içerisinde kullanılan maddeleri de merak etmektedir. Protez cerrahisinde hastanın vücuduna uyum sağlayacak maddeler kullanılmaktadır.

Titanyum, krom gibi maddeler örnek olarak gösterilebilmektedir. Diz protezi fiyatı; uygulanacak tedavi yöntemi, uzman hekimin tecrübesi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hastalar, diz protezi ameliyatı ya da kalça protezi ameliyatı gibi protez cerrahi uygulamalarında uzman hekimin tavsiyelerine uymalıdır. Hastalar, uzman hekimin tavsiyeleri doğrultusunda protezi zorlayacak hareketlerden kaçınmalı, hekimin kurallarına riayet etmelidir.

blank
blank